DEKARBONEWS #12: Německo zavede dotovaný tarif na elektřinu pro průmysl
Německý kancléř Friedrich Merz uspořádal začátkem listopadu vrcholný summit, na který pozval představitele německých ocelářských podniků, předsedy vlád spolkových zemí a příslušné spolkové ministry, aby společně diskutovali o tom, jak zajistit budoucnost ocelářského průmyslu. Summit se zaměřil na výzvy, jako je globální nadbytečná kapacita oceli, nekalé obchodní praktiky, ceny energií a dekarbonizace výroby. Účastníci se shodli na tom, že ochrana ocelářství je nezbytná pro průmyslovou
